Rasy

Tytani:

Cechy:

Jedna z najstarszych ras postrzegana przez innych jak i przez samą siebie jako obrońcy pokoju i równowagi między rasami. Większość jej przedstawicieli wierzy w sprawiedliwy osąd i pierwszą połowę swojego życia od wczesnej dorosłości spędza przeważnie podróżując po świecie starając się rozwiązywać konflikty i zwalczać niesprawiedliwość.

 

Drakoni:

Cechy:

Niezmiernie dumna rasa wiecznie poszukująca nowych wyzwań. Ich głównym celem w życiu zawsze było stanie się silniejszym nie opierając się nie podstępach tylko otwartej walce. Jednak historycznie drakoni udowodnili, że posiadają także umysł pozwalający prowadzić intrygi. Największym dowodem na to było kilku drakonów, którzy niemal przejęli kontrolę nad światem poprzez swe knowania. Po dziś dzień te jednostki uważane są przez swych pobratymców za hańbę ich rasy nie dlatego, że próbowali przyjąć władzę nad światem, a dlatego, że próbowali to robić podstępem a nie otwarcie.

 

Arachnidzi:

Cechy:

Rasa dyskryminowana przez większość, trzymająca się przeważnie z dala od cywilizacji zamieszkując małe osady.  Niewielka część, która dostosowała się do życia w społeczeństwie zamieszkuje głównie duże ludzkie miasta gdzie prześladowania są najmniej dotkliwsze gdyż z jakiegoś powodu mieszczanie wywodzący się z rasy ludzi zaskakująco łatwo ich akceptują. Dodatkowo z powodu ich cech rasowych wielu zatrudnia się w fachu płatnych zabójców.

 

Elvy:

Cechy:

Przodkowie elfów, odznaczający się niezwykle dużą predyspozycją do magii. Nie mają trudności w życiu między innymi rasami, jednak spora ich część widzi naturalnym zamieszkiwanie oddalonych od reszty świata osad zamieszkałych tylko przez elvy i elfy. Ogłaszają się także często strażnikami świata, choć nigdy nie wyjaśniają znaczenia tego stwierdzenia.

 

Elfy:

Cechy:

Elfy jako lud ceniący sobie różne doświadczenia nie problemu zamieszkiwać przez długi okres czasu zarówno żywe miasta jak i odcięte od cywilizacji samotnie. Niewielu jednak przedstawicieli tego gatunku przeżywa całe swoje życie w jednym miejscu. Ich największą dumą jest ich naturalna sprawność fizyczna i bliskość jaką odczuwają względem natury.

 

Krasnoludy:

Cechy:

Rasa, ceniąca sobie rzemiosło, sztukę oraz proste narzędzia opierające się na enchantach i konkurująca z gnomami i ich mechanicznymi tworami.  Mimo ciągłej zażartej rywalizacji między dwiema rasami ich relacja jako rzemieślników jest całkiem dobra. Zwykle niewiele ich obchodzi jak długo mogą poświęcić się swoim zainteresowaniom.  Według niektórych legend wywodzą się z krwii tytanów, jednak nie istnieją żadne potwierdzające tej teorii dowody.

 

Gnomy:

Cechy:

Niemal wszystkie gnomy parające się technologią magiczną stawiają sobie za cel stworzenie idealnego magiczno-mechanicznego golema. Ich relacje z innymi rasami nie odznaczają się w żaden konkretny sposób po za relacjami z krasnoludami, które mimo że często na powierzchni wglądają wrogo przeważnie są bardzo przyjazne. Są cenionymi rzemieślnikami i architektami przez co bardzo znaczna ich ilość mieszka w zatłoczonych miastach. Do tego z racji swojego wzrostu i natury mają wrodzony talent do ukrywania swojej obecności.

 

Ludzie:

Cechy:

Obok krasnoludów, elfów i gnomów jedna z czterech najliczniejszych ras. Większość administracji w królestwach leż w rękach ludzi, którzy zbierają się w licznych osiedliskach i mimo braku znaczących zdolności są siłą z którą trzeba się liczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *