Broń

Broń:

            Broń dzieli się na broń krótkodystansową, dystansową i miotaną i te dzieli się dodatkowo na podklasy zależne od typu.

            Broń krótkodystansowa jest to broń biała wykorzystywana w zwarciu. Każda broń krótkodystansowa posiada najniższą ustaloną wartość zadawanych obrażeń zależną od jej podklasy oczywiście zakładając, że siła użytkownika pokrywa zakres zadawanych obrażeń broni. Jeżeli siła postaci jest niższa niż ustalone obrażenia, wtedy każdy trafiony atak zadaje właśnie tę liczbę obrażeń. Jeżeli siła przekracza ustalony zakres obrażeń broni, wtedy gracz wykonuje rzut na pełną wartość siły minus ustalone obrażenia w przypadku broni dwuręcznej. Broń jednoręczna wykorzystuje tylko połowę siły więc połowa siły musi wynosić powyżej ustalonych obrażeń broni by gracz rzucał na dodatkowe obrażenia.

            Podklasy broni krótkodystansowej:

  • Broń Cywilna – 20 ustalonych obrażeń
  • Broń Żołnierska – 50 ustalonych obrażeń
  • Broń Bojownicza – 100 ustalonych obrażeń
  • Broń Generalska – 250 ustalonych obrażeń
  • Broń Heroiczna – 500 ustalonych obrażeń
  • Broń Boska – 1000 ustalonych obrażeń

 

Broń dystansowa jest to broń o wyznaczonym z góry zarówno zasięgu jak i przedziale zadawanych obrażeń, który może być zmodyfikowany tylko poprzez odpowiednią amunicję. Każda z tych broni posiada unikatowy zakres obrażeń, ale także wymagania które muszą zostać spełnione by z nich korzystać, jak np. siła w przypadku poszczególnych łuków, albo czas jaki należy przeznaczyć na ładowanie kusz pomiędzy poszczególnymi strzałami.

Broń miotana zależna jest od połowy siły użytkownika. Jeżeli broń przeznaczona jest do miotania, to należy wykonać rzut na połowę siły użytkownika plus dodać modyfikator broni, który jest unikalny w przypadku każdej z nich. W przypadku prowizorycznej broni miotanej jeżeli rzucany przedmiot posiada kształt sugerujący że może nadawać się do rzutu, postać otrzymuje minus w wysokości 3d4 do akcji, jeżeli kształt przedmiotu nie nadaje się do rzucania, minus wynosi 3d8.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *