Minusy i Bonusy rzutów

Minusy i Bonusy rzutów:

            Minusy są utrudnieniem względem podjęcia jakiejś akcji, którego wysokość wyznacza albo określony wcześniej z góry zakres wartości przypisanej do konkretnego rodzaju czynu(np. łączny wynik rzutu 2d4) albo zakres określony przez DM-a.

Dodatkowo są dwa rodzaje minusowych modyfikatorów. Pierwszy rodzaj to modyfikacje zależne od posiadanych przez postać umiejętności, czyli modyfikacje, które nie muszą się pojawiać i przeważnie określone są z góry. Drugi rodzaj minusowych modyfikatorów jest w pełni zależny od uznania DM-a gdyż oparty jest na okolicznościach takich jak warunki otoczenia, bądź nastawienie innych postaci.

Modyfikatory minusowe przeważnie wyrzuca DM i należy odliczyć je od rzutu postaci.

Bonusy są dodatnimi modyfikatorami które zależnie od okoliczności bądź np. stosunku statystyk względem siebie zwiększają szansę na powodzenie akcji. Dodatnim modyfikatorem jest także kara którą z powodu zdolności, umiejętności bądź statystyk otrzymuje ktoś atakujący postać.

Modyfikatory dodatnie rzucane są przez gracza i należy albo doliczyć je do wyniku rzutu gracza, albo odliczyć od rzutu przeciwnika.

Wszystkie modyfikatory zamykają się w rzutach pojedynczymi, albo licznymi kośćmi z zakresu d4, d6, d8, d10 d12.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *